Kezdőlap Hírek

Téli hajápolási praktikák

1114

A tél, és a vele törvényszerűen együtt járó hideg idő a hajunk számára az év leggyűlöletesebb időszaka. A barátságtalan időjárás hatására ugyanis a fejbőr erei összehúzódnak, melynek következtében csökken a hajhagymák tápanyag- és oxigénellátása. Emiatt télen a hajas fejbőr sokkal nagyobb veszélynek van kitéve, és nagyobb eséllyel lesz száraz és repedezett, de súlyosabb esetben akár elvékonyodhatnak, sőt, ki is hullhatnak hajszálaink.

Téli wellness ajánlatok akciós áron >>

Milyen óvintézkedéseket kell tennünk hajunk egészségének megőrzéséért?

Mindenekelőtt használjunk megfelelő fejfedőt. Olyan sapkát, vagy kalapot tegyünk fejünkre, amelyik természetes anyagból készül, és nem túl szoros. Ha ugyanis a sapka szorít, gátolja a hajhagymák szellőzését, és hajunk könnyebben zsírosodhat és korpásodhat.

Fogyasszunk elegendő folyadékot (testtömegtől függően legalább napi 2-5 liter tiszta vizet, vagy más cukor- és koffeinmentes italt). Ne spóroljunk a vitamin- és ásványi anyag bevitelével sem.

Hetente egyszer mossunk hajat szódabikarbónával. Így tartást biztosítunk neki, nem fog szállni a hajunk. Vegyünk egy fél literes üveget, öntsünk bele fél csomag szódabikarbónát, és keverjük össze vízzel. Ezt követően lassan öntsük hajunkra, és masszírozzuk bele a fejbőrbe. Tapasztalni fogjuk, hogy az oldat hatékonyan eltünteti a szennyeződéseket, és megszünteti a korpásodást.

Használjunk ecetes öblítést, hogy fényesebb, dúsabb legyen a hajunk. Elkészítéséhez vegyünk egy poharat, melyet két rész vízzel és egy rész ecettel töltünk fel. Ha végeztünk a hajmosással, még a szárítás előtt öntsük fejünkre. Hajoljunk a fürdőkád fölé, és fokozatosan, lassú mozdulatokkal öntsünk a hajra egy-egy kisebb adagot a keverékből. Praktikus lehet ilyenkor egy szórófejes üveg, melynek segítségével ráfújjuk az egészet a hajunkra. Öblítésre már nem lesz szükség, a haj pedig könnyebben fésülhető és korpamentes lesz. Egy dologra kell ügyelni: a keverék ne kerüljön a szemünkbe, mert igen csípős élményben lehet részünk, ha nem vigyázunk.

Hajpakolások

A festés, szárítás és vasalás fokozott igénybevételnek teszi ki a hajat. Ennek gyakori következménye lehet a száradtság és töredezettség. Óvjuk hajunkat változatos hajpakolásokkal!

Mézpakolás: keverjünk 3 evőkanál mézet fél deci meleg vízbe, hajmosás után masszírozzuk bele a vizes hajba, majd 20-30 perc után öblítsük le. Megelőzhetjük vele a haj kiszáradását.

Tojáspakolás: keverjünk össze 2 tojássárgáját 2 evőkanál olívaolajjal, majd kenjük a hajunkra, és tekerjük be fóliával. Hagyjuk állni legalább fél óráig, és csak ezután mossuk le.

Kamillás öblítés: a zsírosodás és a korpásodás megelőzésére. Elkészítése egyszerű: miután kihűlt a kamillafőzet, leszűrjük, és hajmosás után leöblítjük vele hajunkat.

Ricinusolajas hajpakolás: sokan esküsznek rá, hogy a ricinus hatására megsokszorozódik a hajnövekedési sebesség. A normál növekedési ütem havonta átlagosan 1 centi, de ha rendszeresen alkalmazzuk ezt a pakolástípust, akár 2-3 centire is feltornászhatjuk. Elkészítéséhez tegyünk egy tálba 2-3 evőkanálnyi ricinusolajat, és a könnyebb kenhetőség érdekében melegítsük rövid ideig mikrohullámú sütőben. Ha száraz a hajunk, még tehetünk hozzá egyharmadrész olívaolajat, és a növekedésre ugyancsak jó hatással bíró rozmaringolajat is. Hajfestőecsettel vigyük fel a pakolást a hajra, tekerjük körbe műanyag fóliával, és 3-4 óráig hagyjuk állni. Végül alaposan öblítsük le a hajunkat.

Amit kevesen tudnak a sörről

A sör nem csak arra jó, hogy a kánikulában némi felüdülést nyújtson. Tapasztalatok azt mutatják, hogy a haj dúsítására és erősítésére is kiválóan alkalmazható. Mindenekelőtt várjuk meg, vagy segítsük elő, hogy a szénsav kimenjen az italból. Ha ez megtörtént, spricceléssel vigyük fel a száraz hajra, és egy ideig hagyjuk rajta, végül mossuk ki.

Készíthetünk sörmaszkot is, melynek hozzávalói: 1 dl szénsavmentes sör, 1 evőkanál napraforgóolaj és egy darab nyers tojás. Keverjük ezeket össze, majd a masszát vigyük fel a tiszta, nedves hajra. 15 percig hagyjuk, hogy elvégezze dolgát, majd mossuk le.

Ne spóroljunk a mikrotápanyagokkal!

Hajunk számára ugyanolyan fontos a kiegyensúlyozott, vitaminban és ásványi anyagban gazdag étrend, mint az emberi test minden szervének. A haj egészségének megőrzéséhez legfontosabb tápanyagok: fehérje, B5-, B6-, B8-, B9- és D3-vitaminok, valamint a cink. Ezek elsődleges természetes forrásai a fehér húsú halak, a máj, hüvelyesek, olajos magvak és a leveles zöldségek. A zsírban oldódó D3-vitamin kivételével ezeket a tápanyagokat minden nap pótolnunk kell.

 

Oszd meg ismerőseiddel is!
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email